Kartuzy to miasto, które znajduje się w województwie pomorskim. Oczywiście podczas lata największą atrakcją w tym regionie są przyroda i woda.

Jednak w mieście tym znajdują się także ciekawe zabytki, szlaki turystyczne oraz punkty widokowe, które warto zwiedzić z rodziną lub przyjaciółmi. Ponadto turystyka również jest została doskonale rozwinięta, dlatego Kartuzy stanowią doskonałą bazę wypadową do zwiedzanie okolicy,

Kartuzy – wyjątkowe miejsce

Oczywiście Kartuzy są wyjątkowym miastem położonym na Kaszubach, dzięki licznym lasom oraz inwestycjom mającym na celu podniesienie jego estetyki. Poza tym zabytki, piękny park z Wyspą Łabędzią i wyjątkowy rynek w centrum zachęcają turystów od odwiedzin Kartuzów.

Dodatkowo malownicze krajobrazy, jeziora, lasy oraz woda sprawiają, że Kartuzy są świetnym miejscem do odwiedzin dłuższego wypoczynku lub weekendu. Pośród miejsc, w których możemy podziwiać przyrodę warto wymienić:

  • ławka Asesora (punkt widokowy nad jeziorem Karczemnym),
  • aleja Filozofów,
  • spływy kajakowe.

Kaszubskie Kartuzy – co można zobaczyć?

Pierwszym zabytkiem w kaszubskich Kartuzach, którym trzeba zobaczyć jest Kolegiatum pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kościół ten wzniesiono na przełomie 1383 – 1405 rok. Należy podkreślić, że mnichowi przybyli z Pragi i zostali oczarowani tym miejscem. Otrzymał on dobra od Jana z Rusocina, który wybudował świątynie oraz zakon.

W późniejszym czasie Kartuzy istniały jako wieść, a następnie miasto. W kościele tym zwiedzający mogą zobaczyć relikwiarze, złocone kurdybany, fragment gotyckiego ołtarza, czy rzeźbione stalle. Następnym miejscem wartym uwagi jest Muzeum Kaszubskie. Muzeum to posiada wiele zbiorów sztuki i kultury kaszubskiej.

Więcej informacji o kaszubskich atrakcjach przeczytasz w portalu https://www.infokaszuby.pl/.