Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju jest tak cudownym miejscem, że podczas jego zwiedzania zachwycone będą nie tylko dzieci, ale także dorośli, którzy przypomną sobie ulubionych bajkowych bohaterów.

Wypoczynek w miejscowości uzdrowiskowej

W województwie dolnośląskim niewątpliwie nie brakuje miejsc wypoczynkowych, w których można miło spędzić czas. Nie są to tylko miejsca typowo dla kuracjuszy, którzy są podreperować swoje zdrowie. Na Dolnym Śląsku jest co robić i takie mniejsze miejscowości, gdzie można natrafić na Parki Zdrojowe. Pijalnie Wód Zdrojowych zawsze cieszą się także sporym zainteresowaniem. W całym mieście jest jednak także coś innego do zobaczenia, a nawet jeśli zdarzy się inaczej to w bliskiej i dalszej okolicy można wybrać się na małą wycieczkę by zobaczyć coś ciekawego. Jednym z takich miejsc na pewno jest Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju, które zachwyci osoby w każdym wieku. Z podobnych atrakcji warto skusić się na położone stosunkowo blisko Muzeum Zabawek oraz Park Bajek w Karpaczu.

Miejsce na podróżniczej mapie miasta

W Kudowie-Zdroju bardzo ciekawym miejscem, na które warto zwrócić uwagę jest Muzeum Zabawek. Jest to tak świetna atrakcja, że warto przekroczyć średni czas zwiedzania (ok. 40 minut), który można poświęcić na to miejsce. Cena biletu jest tak przystępna, że naprawdę jest się czym zachwycić. Warto wybrać się tutaj całą rodziną i porównywać wrażenia z odwiedzin tego miejsca. Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju jest wypełnione eksponatami na parterze i pierwszym piętrze. Niektóre z zabawek są dodatkowo interaktywne. Istnieje możliwość naduszenia włącznika i dzięki temu zobaczyć np. jak kręci się karuzela. Jest to świetna opcja przede wszystkim dla najmłodszych, którzy lubią popatrzeć na ruszające się eksponaty i nie do końca odpowiada im patrzenie na cudowne zabawki poumieszczane w gablotach.

Miejsca warte uwagi

Są takie miejsca, które wpadają w oko osobom w różnym wieku i to jest jednym z nich. Nie zabrakło tutaj bajkowych akcentów, jest także sporo lalek i nie tylko. Można zapatrzeć się na bohaterów ulubionych bajek i przy okazji zapoznać nasze dzieci z ich historiami. Najmłodsi także będą mogli uświadomić dziadków odnośnie tego co im się najbardziej podoba co także idealnie sprawdzi się podczas zakupów na różne okazje. Tych w ciągu roku niewątpliwie nie brakuje. Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju zachwyca od samego początku do wyjścia. Nigdzie nie trzeba się spieszyć i bez problemu można dokładnie przyglądać się poszczególnym eksponatom. Tych ostatnich nie brakuje, a są one bardzo ciasno poukładane w gablotach, gdyż muzeum nie zajmuje dużej przestrzeni. Podczas wizyty w Kudowie-Zdroju z pewnością warto wybrać się do Parku Zdrojowego i zachwycić się kontaktem z bliskością natury.