Wakacje to wyczekiwany przez wiele osób okres, w którym mogą w końcu pozwolić sobie na chwilę wypoczynku. Niestety, nie wszyscy są w stanie sprostać temu pod względem finansowym – nie oznacza to jednak, że musimy sobie odmówić rodzinnych wakacji ze względu na kiepską sytuację finansową. Jak więc możemy sprawić, by nasz wymarzony, wakacyjny wyjazd nie uszczuplił naszego portfela w znaczącym stopniu?

Postaw na namiot.

Jeżeli tylko mamy taką możliwość – zamiast wynajmować pokój w hotelu, zastanówmy się nad wypoczynkiem pod gołym niebem. Co prawda, spanie pod namiotem nie jest już tak popularne, jak to miało miejsce kiedyś – wciąż jednak w naszym kraju znaleźć możemy ogromną ilość pól campingowych i namiotowych, a koszty z nimi związane są doprawdy niskie. Niewątpliwie – stracimy na komforcie, jednak sprawimy, że zyskamy sporo oszczędności.

Szukaj promocji.

Jeżeli chcemy zachować pewien komfort, a jednocześnie nie przepłacić – starajmy się regularnie polować na różnego rodzaju promocje hotelowe. Niestety, te jednak nie pojawiają się nazbyt często w okresie turystycznym – z oczywistych względów. Dlatego wyszukiwanie potencjalnego pokoju w hotelu we względnie niskiej cenie powinniśmy rozpocząć zawczasu.

Zamiast samochodu – pociąg lub autobus.

Rosnące ceny paliwa sprawiają, że coraz to większa ilość osób decyduje się całkowicie wręcz zrezygnować lub częściowo zmniejszyć wykorzystanie prywatnego samochodu. Jeżeli cel naszej wakacyjnej podróży znajduje się w znacznej odległości – zamiast wybierać się na miejsce własnym autem, rozważmy komunikację zbiorową. Mowa tu więc o autobusach i pociągach, które – w okresie wakacyjnym – kursują znacznie częściej.