Trudności z poruszaniem się, wynikające z niepełnosprawności, kalectwa czy choroby – potrafią w znaczącym stopniu utrudnić nie tylko codzienne funkcjonowanie, lecz także niemal całkowicie wybić z głowy myśli o wszelkich podróżach. Fundacja „Ładne historie” stara się jednak zmienić ten stan rzeczy, dlatego w najbliższych dniach rozpocznie się kolejny sezon po Sudetach, w których wziąć udział mogą wszystkie osoby borykające się z ruchowymi dysfunkcjami.

Największe tego rodzaju wydarzenie.

Podobne wydarzenia, które organizowane były przez wspomnianą fundację, w przeszłości cieszyły się sporą popularnością – do tej pory odbyło się już aż 36 wycieczek po Sudeckich szlakach, a udział w nich wzięło prawie 400 osób. Wszystko wskazuje na to, że i tegoroczne wydanie ściągnie do Sudetów ogromne tłumy zainteresowanych, zarówno nowych uczestników, jak i bywalców poprzednich edycji, których jest naprawdę sporo.

Bezpieczne szlaki.

Wolontariusze fundacji, jak i jej przedstawiciele skupiają się na tym, by wyznaczone przez nich szlaki były przede wszystkim bezpieczne, a przy tym ciekawe i możliwe do przebycia. Wszystkim zainteresowanym, udostępniany jest specjalistyczny sprzęt – na podstawie ich aktualnych potrzeb – jak i bezpośrednie wsparcie wolontariuszy, którzy mogą pomóc podczas pokonywania danych szlaków. Nadrzędnym celem fundacji jest to, by wszystkie osoby, których łączy ogromna pasja do gór, były w stanie się w tym realizować, bez względu na trudności i przeciwności losu.