Góry Stołowe są pasmem górskim, które mieści się w Sudetach. Góry te obfitują w ogromną ilość wyjątkowych atrakcji, zabytkowych miejsc i obiektów, czy przepięknych krajobrazów – wszystko to sprawia, że corocznie przyciągają do siebie ogromną ilość turystów z całego kraju, jak i zagranicy. Te pasmo górskie rozciąga się zarówno na terenie Polski, jak i Republiki Czeskiej – bez względu na to, czy podróż zaczniemy od strony naszych południowych sąsiadów, czy też z ojczystej ziemi – możemy być pewni, że tego rodzaju podróż zostanie zapamiętana na całe życie. Bowiem góry Stołowe zachwycają i wręcz uzależniają!

Co sprawia, że góry Stołowe są tak wyjątkowe?

Przede wszystkim unikatowe i niepowtarzalne wręcz formacje skalne, za których powstanie odpowiada – oczywiście – matka natura. Po czeskiej stronie tego pasma górskiego znajdziemy wyjątkowe skalne miasta – Teplickie Skały oraz Skalne miasto w Adrspach. Obydwa miasta otwarte są dla zwiedzających przez cały rok, a ceny biletów wahają się w okolicach kilkudziesięciu złotych.

Najpopularniejsze atrakcje.

Oprócz wspomnianych skalnych miast sam region ma jeszcze wiele do zaoferowania. Największą popularnością cieszy się Szczeliniec Wielki, który jest najwyższym szczytem gór Stołowych. Wejście na jego szczyt nie powinno zająć więcej, jak godzinę – a trud i czas jest wart widoków, jakie zastaniemy na samej górze. Wybierając się w góry Stołowe, warto także zawitać na, tak zwaną, drogę Stu Zakrętów, która zachwyci zarówno podczas rowerowej przejażdżki, jak i jazdy samochodem.