Sky Bridge 721, gdyż taką nazwę nosi wiszący most, jest już otwarty dla wszystkich turystów i tych, którzy są chętni na doznanie pewnej dozy dreszczyku i mocnych wrażeń. Budowa tego mostu trwała ponad 2 lata, jednak efekty są wręcz zdumiewające – Sky Bridge 721 to most wiszący o długości, dokładnie, 721 metrów. W szczytowym punkcie znajduje się ponad 95 metrów nad ziemią, a widoki, jakie można z niego podziwiać, są wprost oszałamiające.

Wrażenia są zniewalające, podobnie jak ceny.

Niestety, jeżeli planujemy wybrać się na Sky Bridge 721, musimy liczyć się z tym, że będzie to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie. Ceny pakietów i biletów, umożliwiające wstęp na Sky Bridge 721, wynosić mogą nawet do 3 tysięcy złotych w przypadku trzech osób. Najdroższy z pakietów, który obejmuje nie tylko wejście na most, lecz także przejażdżki kolejką czy wstęp na tak zwaną ścieżkę w obłokach, kosztuje aż 1200 zł w przypadku pojedynczego biletu dla osoby dorosłej.

Ścieżka edukacyjna.

Sam most nie jest jedyną atrakcją dla zwiedzających – choć, niewątpliwie największą z nich – na miejscu czeka nas bowiem ścieżka edukacyjna o długości ponad 2 kilometrów, która cofa nas w czasie do roku 1938. Całość przedstawiona została w sposób przystępny dla każdego – oprócz typowych tablic informacyjnych, natrafimy również na interaktywną ścieżkę z zadaniami, grę mobilną do pobrania na smartfona – zaś sama historia dotycząca regionu i Republiki Czeskiej oparta została na faktach. Całkowity czas wycieczki na osławiony Sky Bridge 721, wraz z uwzględnieniem ścieżki edukacyjnej, wynieść może do nawet 2 godzin!