Sudety są niezwykle popularnym, pod względem turystycznym, regionem w Polsce – to właśnie tutaj rozciąga się jeden z największych łańcuchów górskich w naszym kraju. Sudety zachwycają pod wieloma aspektami – mnogość zabytków, bogata historia, przepiękne krajobrazy i trakty, te mniej, lub bardziej przetarte. Wszystko to przekłada się w istną perełkę turystyczną, nie dziwi więc, że Sudety są tak tłumnie i chętnie odwiedzane. Wakacyjny, czy weekendowy wyjazd lub wycieczka z rodziną, w tym z najmłodszymi, wymaga odpowiedniego zaplanowania – dzieci nie zawsze cechują się taką samą dawką energii, co rodzice, a i to, co im by podobało się dorosłym, tak dzieci zwyczajnie zanudzi – podpowiemy więc, jak zaplanować podróż po Sudetach, jeżeli zamierzamy wybrać się w do nich z całą rodziną!

Góry Izerskie.

Góry Izerskie nie są najczęściej wybieranym pasmem przez większość turystów, co doprawdy dziwi, gdyż są wręcz stworzone dla rodzin podróżujących z dziećmi. Nie znajdziemy w tych górach tłumów, jak ma to miejsce, na przykład, w Karkonoszach – co równie ważne, szlaki górskie i trasy są stosunkowo łatwe, dzięki czemu nie stanowią większego wyzwania. Na Góry Izerskie można także wjechać za pomocą kolejki gondolowej!

Góry Stołowe.

Góry Stołowe to iście wyjątkowe miejsce, które owiane jest wieloma legendami i niepowtarzalnymi wręcz formacjami skalnymi, które potrafią wprawić w prawdziwe osłupienie. Jeżeli zapragnie nam się zdobywać istne szczyty, to mamy dobrą wiadomość – wejście na najwyższą górę w tym obszarze, a więc Szczeliniec Wielki, nie stanowi znacznego wyzwania. Góry Stołowe znajdują się jednak na terenie Parku Narodowego, konieczne jest więc wykupienie biletów, co wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami, które należy doliczyć do planowanych wydatków.