Z jakimi atrakcjami kojarzone są Sudety? Dla większości osób to obszar, który przyciąga pięknymi szlakami górskimi. Piesze wycieczki oraz możliwość uprawiania sportów to atrakcje, z których bez wątpienia warto skorzystać w tej części kraju. Warto jednak pamiętać, że Sudety to również piękne zabytki i malownicze miejscowości, na których terenie nie brak unikalnych atrakcji turystycznych. W gronie miejscowości, do których warto zajrzeć w czasie wycieczki po tym regionie, znajduje się Nowa Ruda. To górnicze miasteczko może się pochwalić wspaniałą tradycją oraz licznymi pamiątkami z dawnych czasów, które są obecnie rewelacyjnymi atrakcjami turystycznymi.

Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Nowa Ruda może się pochwalić ciekawą zabudową oraz historycznym układem urbanistycznym. Z pewnością warto odwiedzić tutejszy rynek, przy którym znajdują się najpiękniejsze kamieniczki. Ciekawy ratusz to kolejna budowla, która przyciąga uwagę turystów. Największą atrakcją, a jednocześnie głównym celem niemal każdej wycieczki do tego miasteczka, jest jednak tutejsza placówka muzealna. To Muzeum Górnictwa, które można zwiedzać m.in. dzięki podziemnej kolejce. To jedna z największych atrakcji, jaką mogą się pochwalić Sudety Środkowe oraz miejsce, które może oczarować każdego miłośnika techniki i górnictwa.

Góra świętej Anny.

Ciekawym miejscem w Nowej Rudzie jest góra świętej Anny, która znajduje się w północno – środkowej części miasta. Szczyt ten liczy sobie nieco ponad 647 m n.p.m. Na samej górze znajduje się szczyt widokowy, z którego to podziwiać możemy rozciągająca się wokół panoramę.