Góry Sokole to jedne z najciekawszych pasm górskich, jakimi mogą się pochwalić Sudety. Góry Sokole to idealne miejsce dla tych, którzy kochają piesze wycieczki i piękne widoki. Jest to jednocześnie obszar atrakcyjny dla tych, którzy podczas swych wędrówek lubią odkrywać miejsca piękne i ciekawe pod względem przyrodniczym lub też geologicznym. Sudety mogą zaskoczyć nas ogromną ilością atrakcji tego typu, a i w Górach Sokolich można się z nimi spotkać dość często. Jedną z największych atrakcji dla zaglądających tu turystów są wycieczki na teren Husyckich Skał, które z całą pewnością zasłużyły sobie na zainteresowanie ze strony turystów.

Czym mogą się one pochwalić?

Husyckie Skały to niezwykle ciekawe urwisko skalne, które znajduje się na stoku Krzyżnej Góry. Taka lokalizacja sprawia, że skały te są bardzo chętnie odwiedzane przez turystów urządzających wycieczki na ten szczyt. Granitowa ściana, która liczy sobie aż 20 metrów wysokości, może zrobić ogromne wrażenie na turystach i bez wątpienia warto ją zobaczyć na własne oczy. Dodatkowym walorem tego miejsca jest platforma widokowa oraz szlaki, dzięki którym można tu bezpiecznie dotrzeć z pobliskich miejscowości. Każdy, kto zdecyduje się na wyprawę w to miejsce, szybko przekona się o tym, jak piękne i niezwykle różnorodne są Sudety.

Jelenia Góra.

Góry Sokole położone są w pobliżu Jeleniej Góry, do której także warto zawitać. A co warto tam zwiedzić? Możliwości jest doprawdy wiele. W pierwszej kolejności koniecznie odwiedźmy jeleniogórski rynek, który znajduje się w samym centrum miasta. Bezpośrednio na rynku znajdziemy także pochodzący z XVIII wieku ratusz.