Być może miasteczko Złoty Stok nie jest tak dobrze znane, jak pobliski Lądek-Zdrój, jednak chętnych na pobyt na jego terenie nie brakuje. Dlaczego warto spędzić tutaj wczasy? Jakimi atrakcjami zaskoczą nas tu Sudety?

O mieście słów kilka.

Złoty Stok to przede wszystkim miejsce o ciekawej i długiej historii, o której przypomina zabytkowy układ urbanistyczny. Zachwyca uroczy rynek oraz wąskie, strome uliczki, po których coraz chętniej spacerują turyści z różnych zakątków Polski. Złoty Stok to również wiele pięknych kamienic, których kolorowe elewacje mogą oczarować każdego. Jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki do tego miasta pozostaje jednak zabytek techniki. To dawna kopalnia złota, którą turyści mogą zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika. Podziemna trasa turystyczna robi wrażenie, chętnych na podziemną przygodę jest zatem wielu.Złoty Stok to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy lubią spędzać czas w aktywny sposób. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki w Góry Złote. Kuszą one pięknymi widokami, a przygotowane tu trasy turystyczne pozwalają zaplanować zarówno mniej forsowny spacer, jak i długą wyprawę w pięknej scenerii.

Co zwiedzić w Złotym Stoku?

Możliwości jest doprawdy wiele. Wszystkich turystów zachęcamy do wstąpienia do Kopalni złota, w którym to teraz umiejscowione jest muzeum. Ciekawym miejscem na liście do zwiedzenia jest również średniowieczna osada górnicza, która jest dokładnym odtworzeniem istniejącej w tym miejscu niegdyś rzeczywistej osady.